Wstęp

Bardzo miło nam powitać Państwa na stronach firmy FOTOKART.

Firma Fotokart powstała w 1997 roku i zaliczana jest do największych firm geodezyjnych i geoinformatycznych w kraju. Renomę i rozpoznawalność marki zawdzięczamy wysokiemu standardowi oferowanych usług, wykwalifikowanej kadrze i nowatorskim metodom pracy.

skanowanie laserowe - zastosowania w architekturze
skanowanie laserowe - zastosowania w przemyśle chemicznym
skanowanie laserowe - zastosowania w przemyśle energetycznym
skanowanie laserowe - zastosowania w przemyśle energetycznym
skanowanie laserowe - zastosowania w przemyśle stoczniowym

Siedziba firmy mieści się w Szczecinie, dodatkowo posiadamy dwa biura w Świnoujściu i Katowicach. Zapewniamy stale zwiększającemu się grona Klientów szeroką gamę usług geodezyjnych, geoinformatycznych i fotogrametrycznych oraz dostarczamy nowoczesne rozwiązania technologiczne. Nasze opracowania zyskują duże uznanie w kraju i za granicą, czego dowodem są liczne referencje. Oferowany przez nas skaning laserowy - innowacyjna technika pomiaru, dotąd rzadko stosowana w Polsce, cieszy się coraz większą popularnością. Fotokart dysponuje sprzętem i personelem, zdolnym do realizacji tego typu prac.

Technologia skanowania laserowego jest nowoczesnym rozwinięciem fotogrametrii naziemnej i stanowi jedną z podstawowych technik pomiaru, zwłaszcza w przypadku obiektów inżynierskich i przemysłowych. Opiera się ona na przestrzennym pomiarze wielu milionów punktów znajdujących się w polu widzenia urządzenia. Ponieważ pomiar zajmuje tylko kilka minut możliwe jest wykonanie pomiarów nawet z kilkudziesięciu stanowisk w ciągu jednego dnia, co w przypadku dużych i skomplikowanych obiektów oznacza bardzo krótki czas potrzebny do realizacji prac w terenie. Połączone ze sobą skany ze wszystkich stanowisk tworzą jedną chmurę punktów odzwierciedlającą bardzo dokładnie kształt obiektu. Przy zachowaniu odpowiednich rygorów dokładnościowych pozwala to na późniejszy pomiar dowolnego elementu z dokładnością nawet od 1 do kilku milimetrów. Po wykonaniu prac terenowych, następuje etap opracowania kameralnego wykonywanego przy wsparciu specjalistycznego oprogramowania w siedzibie naszej firmy.

 

Czytaj więcej: Wstęp